Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

Hat trick Łobodzińskiego

W miniony weekend Piotr Łobodziński po raz trzeci z rzędu triumfował w Manila Vertical Run na Filipinach.

W rym roku biegacz z Łomży ponownie musiał zmierzyć się z ponad 1300 schodami aby dotrzeć do mety usytuowanej na 61 piętrze. Dodatkowo trasa uległa wydłużeniu ze względu na konieczność zmiany klatki schodowej, więc zeszłoroczny rekord trasy reprezentanta LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża (6:19) nie mógł zostać poprawiony. Tras było dłuższa o około 200m płaskiego odcinak, więc stąd wynikają gorsze rezultaty.

Po bardzo dobrym starcie i początkowym prowadzeniu Piotr Łobodziński nie dał sobie wydrzeć kolejnego tytułu. Odniósł 10 zwycięstwo w 10 startach na schodach w bieżącym roku. Tak komentował bieg na swoich kanałach społecznościowych:

Piotr byłem maksymalnie skoncentrowany na odliczaniu i syrenie startowej, gdyż dobieg do schodów miał zaledwie 10 metrów długości. Przy tak krótkim i szybkim biegu dobre wyjście z bloków to już prawie połowa sukcesu. Wbiegając na schody na pierwszej pozycji wiedziałem, że jest dobrze i w spokoju mogłem kontynuować wspinaczkę po zwycięstwo. Czas o ponad pół minuty gorszy niż przed rokiem, ale wynikało to ze zmiany klatki schodowej w trakcie biegu.

Wyniki:

  1. Piotr Lobodzinski (POL) – 6’56”
  2. Ryoji Watanabe (JAP) – 7’09”
  3. Wai Ching Soh (MAS) – 7’23”
  4. Omar Bekkali (BEL) – 7’37”
  5. Liang Liang He (CHN) – 7’45”

Kolejny start biegacza z Łomży już za dwa tygodnie w Moskwie.

2018-07-10 19:18 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK