Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

SZYMON KULKA - MISTRZ

HISTORYCZNY SEZON PREFBETU

Podczas Mistrzostw Polski w półmaratonie rozegranych w Pile, Szymon Kulka („PREFBET ŚNIADOWO” Łomża) wywalczył tytuł Mistrza Polski. Nasz zawodnik w biegu open zajął 3-cią lokatę przegrywając z 2-ma Kenijczykami. Przy okazji 28 PHILIPS Półmaraton Piła zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w tej konkurencji. Na mecie Szymon wyprzedził o 32 sekundy Adama Nowickiego z MKL Szczecin i o 2minuty i 8 sekund Kamila Karbowiaka z Kotwicy Brzeg.

W tych samych Mistrzostwach 7-me  miejsce zajął Mateusz Demczyszak 1:09.04 Medal Szymona to już 32 krążek zdobyty na Mistrzostwach Polski przez tego zawodnika. 

Medal Szymona jest już 13 krążkiem Mistrzostw Polski zdobytym w tym sezonie przez zawodników LŁKS” PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA. Wynik ten jest najlepszym w 19-to letniej historii klubu. Do tej pory najwięcej medali -12 klub zdobył w 2009 roku.

Andrzej Korytkowski (prezes i trener klubu)- prognozy przed sezonem nie były aż tak optymistyczne, wynikało z nich, że realne jest 5-6medali. Jednak w kilku startach zawodnicy postarali się o niespodzianki, wykorzystując nawet iluzoryczne szanse. Myślę, że powodem tak świetnych rezultatów były dobre przygotowania przed imprezami mistrzowskimi na które w głównej mierze otrzymaliśmy środki od Urzędu Miasta i prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego jak również od naszego tytularnego sponsora firmy Prefbet ze Śniadowa. Oczywiście ten sukces to w dużej mierze ich zasługa.

Jestem bardzo zadowolony, bo pomimo absencji Justyny Korytkowskiej wracającej po urodzeniu dziecka oraz kontuzji Rafała Pogorzelskiego i Jakuba Nowaka pobiliśmy rekord klubu w ilości medali MP. Co ciekawe są jeszcze 2 Mistrzostwa Polski i może uda się dorobek powiększyć, chociaż szanse na to nie są duże.

2018-09-05 21:40 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK