Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

20 LAT PRACY TRENERSKIEJ ANDRZEJA KORYTKOWSKIEGO

W dniu 12 września minęła 20-sta rocznica pracy trenerskiej Andrzeja Korytkowskiego (Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża).

W tym okresie jego zawodnicy zdobyli 65 medali Mistrzostw Polski (uczyniło to 32 osoby), ustanowili 5 rekordów Polski z czego 2 są nadal aktualne (4x400 juniorów z 2008 i bieg godzinny Justyny Korytkowskiej 16,397m z 2014 roku).  Zawodnicy trenera Korytkowskiego startowali również na Mistrzostwach Świata, Europy czy też Uniwersjadzie.

Pracę trenerską zaczynał w KS Warszawianka, a w następnym roku z jego inicjatywy powstał klub „PREFBET”, którego obecnie jest prezesem. Jak mówi sam zainteresowany największym sukcesem są medale Mistrzostw Polski czy też występy w reprezentacji kraju Katarzyny Smakowskiej, Rafała Pogorzelskiego , czy też Justyn Korytkowskiej. W przypadku pierwszej dwójki zawodnicy, gdy trafili do klubu nie rokowali praktycznie nadziei na przyzwoite wyniki a zdobyli po kilka medali MP oraz wystąpili w reprezentacji kraju. Trochę inna jest historia Justyny Korytkowskiej, prywatnie żony Andrzeja, która w 2004 reprezentując inny klub zajęła „zaszczytne” ostatnie miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów na 800 metrów i postanowiła skończyć z biegami. Trener Andrzej Korytkowski „wyprosił” ,aby Justyna dała  mu trenerską szansę. Po 2 miesiącach zawodniczka zdobyła minima na Mistrzostwa Polski na 4 dystansach i uwierzyła, że może coś dużego osiągnąć. Efektem tej współpracy jest 12 medali Mistrzostw Polski, rekord kraju, klasa mistrzowska międzynarodowa,  występy w reprezentacji i starty  w zawodach  w 20-tu krajach Świata a prywatnie …..roczna córeczka Anastazja!

W 2008 roku zawodnicy trenera Korytkowskiego zdobyli medali we wszystkich kategoriach wiekowych w jakich są rozgrywane Mistrzostwa Polski + w finale Czwartków Lekkoatletycznych, tj. Senior, Młodzieżowiec, Junior, Junior Młodszy, Młodzik + dziecko. Ten „wyczyn” jest ewenementem w skali kraju-nie udało się ustalić innego trenera w Polsce, który w jednym roku dokonał takiej sztuki, bo przeważnie trenerzy zajmują się 1-2 kategoriami. Również na koniec 2008 roku po rekordzie Polski Juniorów w sztafecie 4x400 i zdobyciu na tych samych zawodach 3 medali na 400m trener Korytkowski został powołany na trenera 400m juniorów, ale zrezygnował z tej funkcji ze względu na swoich podopiecznych.. W 2009 podopieczni trenera Andrzeja zdobyli niebagatelną ilość 159 punktów we współzawodnictwie sport dzieci i młodzieży!

Pamiętam pierwszy dzień w roli trenera. Poszedłem do szkoły podstawowej w Śniadowie i nauczyciel gimnazjum pan Dariusz Szymański zapytał czy chciałbym pomóc w przygotowaniu chłopców do sztafety 10x1000m. Po 3 tygodniach treningów uczniowie zajęli w byłym województwie łomżyńskim
2 miejsce co przekonało mnie do pracy w lekkiej atletyce. Miom ostatnim nie spełnionym marzeniem, planem jest doprowadzenie do Igrzysk Olimpijskich zawodnika. Dwukrotnie blisko była Justyna Korytkowska, ale odniosła 2 razy poważne kontuzje z winy innych zawodniczek. Najbliższe Igrzyska już za 2 lata w Tokio…

Najlepsi podopieczni Andrzeja Korytkowskiego:

Justyna Korytkowska -12 medali MP, reprezentantka kraju, rekordzistka Polski,

Arkadiusz Wojno -10 medali MP, reprezentant kraju, 2 rekordy Polski

Ewelina Lubiejewska -9 medali MP. Reprezentantka kraju,

Magdalena Stankiewicz -7 medali MP, reprezentantka kraju, rekord Polski

Daniel Chyliński -7 medali MP, 2 rekordy Polski

Rafał Pogorzelski -5 medali MP, reprezentant kraju.

2018-09-12 21:52 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK