Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

POWRÓT JUSTYNY KORYTKOWSKIEJ

Po 28 miesiącach przerwy spowodowanej zerwaniem więzadła krzyżowego, rehabilitacji oraz ciąży i narodzinami córeczki Justyna Korytkowska(„PREFBET ŚNIADOWO” Łomża) wystartowała w Mistrzostwach Polski.

Nasza najlepsza lekkoatletka tym razem pobiegła na dystansie 10km podczas zawodów Biegnij Warszawo w ramach której rozegrano Otwarte Mistrzostwa Polski na tym dystansie. Na wymagającej trasie Justyna zajęła wysokie szóste miejsce z dobrym wynikiem 36 minut i 25 sekund.

Dla biegaczki „PREFBETU” był to sprawdzian obecnej formy oraz sprawdzenie czy wszystko ze zdrowiem jest w porządku. Jak mówi trener i mąż zawodniczki Andrzej Korytkowski w planie było 8-10 miejsce i czas poniżej 37.00, tak więc sprawdzian formy wypadł bardzo dobrze i utwierdził nas w przekonaniu, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Z relacji Justyny Korytkowskiej dowiedzieliśmy się, że zawodniczka zaczęła bieg dość spokojnie na 11 miejscu i sukcesywnie przesuwała się do przodu mijając kolejne rywalki. Co do wysiłku to też nie było to 100%, co tym bardziej cieszy bo znaczy to, że są jeszcze duże rezerwy. Teraz w planie jest 2-3 biegi uliczne i przygotowania do przyszłego sezonu w którym jak zdrowie pozwoli dobrze by było powiększyć 12-to medalową kolekcję z Mistrzostw Polski.

2018-10-10 09:10 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK