Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

ZWYCIĘSTWA MATATOŃCZYKÓW W USA

W Stanach Zjednoczonych 17 marca obchodzony jest dzień Świętego Patryka. Amerykanie hucznie obchodzą ten dzień i organizują liczne wydarzenia, w tym biegi.

Tego dnia w Rio Rancho, jednej z dzielnic Albuquerque (Nowy Meksyk) rozgrywane były zawody na dystansach 4 mile (6,4 km), 10 km oraz 10 mil (16,1).Z okazji startu w zawodach skorzystali maratończycy PREFBETU przebywający tam na zgrupowaniu przygotowawczym przed ORLEN Warsaw Marathon. Wydarzenie odbywało się w bardzo wymagającym i trudnym terenie. W imprezie  na dystansie 10 km zwyciężyła Anna Szyszka. Maratonka dobiegła do mety z czasem 38,48.  


Ania:  "Biegło mi się bardzo dobrze, wydarzenie było dobrze zorganizowane i przyjazne dla zawodników. Moja dyspozycja jest zadowalająca jak na ten moment przygotowań do wiosennego maratonu. Treningi na zgrupowaniu w Albuquerque napawają mnie optymizmem i mam nadzieję że w nadchodzącym sezonie zaprezentuje się z dobrej strony i godnie będę reprezentowała Łomżę na licznych imprezach sportowych. Trasa biegu na 10 km była mocno pagórkowata i wymagająca, warto zaznaczyć że impreza rozgrywana była na wysokości 1650 m n.p.m".


Na najdłuższym rozgrywanym tego dnia dystansie wystartował Jakub Nowak. Zawodnik również dobiegł do mety jako pierwszy w czasie 53:00, z ponad 30 sekundową przewagą nad kolejnym biegaczem.

 

Jakub: "Nie spodziewałem się tak trudnej i wymagającej trasy. Na dystansie 16 km nie było żadnego odcinka płaskiego, albo musiałem biec do góry albo z górki. Pierwszy raz startowałem w takim biegu. Najdłuższy podbieg miał ok 3 km długości. Jestem zadowolony z występu i cieszy mnie zwycięstwo, zwłaszcza że drugi zawodnik na mecie w tym roku biegał już dystans półmaratoński poniżej 1.06. Mam nadzieję że treningi wykonane na wysokości podczas zgrupowania zaowocują dobrymi występami w nadchodzącym sezonie." 

 

W zawodach startowały również: Olimpijka z Rio de Janeiro w maratonie Iwona Bernardelli (Vectra Włocławek) na dystansie 4mil (6,4km) zajmując pierwsze miejsce oraz Olimpijka z Pekinu Dorota Gruca (Agros Zamość) wywalczyła drugie miejsce na dystansie 10mil (16km). 

 

Zawodnicy przebywają na pięciotygodniowym zgrupowaniu sportowym w miejscowości Albuquerque w Stanie Nowy Meksyk w Stanach Zjednoczonych. Przygotowują się do wiosennego startu w maratonie, podczas którego powalczą o nowe rekordy życiowe i kwalifikacje na imprezy międzynarodowe rozgrywane w nadchodzącym sezonie. Trzymajmy za nich mocno kciuki! 

 

2019-03-20 23:21 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK