wyszukuj
w serwisie

KOLEJNY MEDAL „PREFBETU ŚNIADOWO” ŁOMŻA NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Ewa Jagielska z brązowym medalem Mistrzostw Polski na 5km

Rozpoczął się czas rozgrywania Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobre wieści napłynęły do nas z Wielkopolski a konkretnie z Cienina Zabornego, gdzie podczas Otwartych Mistrzostwach Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na 5km reprezentantka LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA Ewa Jagielska wywalczyła brązowy medal w gronie 75 startujących zawodniczek. Nasza biegaczka została wyprzedzona przez Monikę Kaczmarek (AZS Łódź)-16.44 oraz Beatę Lupa (Karkonosze Running TEAM)-16,52. Czas Ewy-17.05 był o 12 sekund lepszy od czwartej Angeliki Mach (AZS UMCS Lublin).

Natomiast przed tygodniem w Warszawie na tym samym dystansie rywalizowali panowie. Trzej zawodnicy PREFBETU byli w czołówce, ale niestety medalu nie udało się zdobyć. Jakub Nowak zajął 4 lokatę, Emil Dobrowolski był 5-ty, a Mateusz Demczyszak zawody ukończył na 8 miejscu.

Już w następny weekend odbędą się w Lublinie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, 3-5 lipiec (Racibórz) Mistrzostwa Polski Juniorów a 10-12 lipiec (Poznań) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Miejmy nadzieję, że zawodnicy powalczą o kolejne medale z mistrzostw naszego kraju.

2019-06-24 09:57 Opublikował: Administrator