Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

Udany początek jesiennych startów Piotra i Iwony

Nasz eksportowy biegacz - Piotr Łobodziński udanie rozpoczął drugą część sezonu. Po wakacyjnej przerwie od startów 24 sierpnia pewnie zwyciężył w moskiewskiej wieży telewizyjnej Ostankino TV Tower ustanawiając nowy rekord trasy.

Cała wysokość konstrukcji to aż 540 metrów. Jednak zawodnicy kończą bieg na tarasie widokowym na 337 metrze. W roku 2018 biegacz z Łomży zajął w Rosji drugie miejsce przegrywając złoto o zaledwie 0,8 sek. W tym roku rewanż okazał się bardzo udany. Oto co powiedział zawodnik LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża: "Przez rok zapomniałem jak bardzo strome są tu schody. To prawdziwa wspinaczka, w niektórych momentach nie da się biec. To bardziej przypomina wejście po drabinie. Niemniej jestem bardzo zadowolony, iż w tym roku wygrałem i poprawiłem rekord trasy należący do Christiana Riedla. Oby dalsza część jesieni była tak samo udana".

1 - Piotr Lobodzinski (POL)
2 - Wai Ching Soh (MAS)
3 - Alexis Trujillo (MEX)
4 - Görge Heimann (GER)  

To był 10 start Łobodzińskiego na schodach w obecnym roku i 10 zwycięstwo. Trzymamy więc kciuki za kontynuację zwycięskiej passy.
 
Z kolei w ostatni weekend wakacji Piotr Łobodziński przyjechał tradycyjnie do Karpacza na kolejną, już 6, edycję ekstremalnego biegu Kill the Devil Hill. Jest to krótki, ale bardzo intensywny podbieg pod skocznię narciarską Orlinek. W odróżnieniu od poprzedniego roku pogoda dopisała, więc poprzedzające podbieg pływanie było bardzo przyjemnym elementem wyścigu. Na pierwszy ogień w finale poszły panie. Przez znaczną część dystansu prowadziła żona Łobodzińskiego - Iwona Wicha, również lekkoatletka z Łomży, która ostatecznie zakończyła rywalizację na drugiej pozycji. W finale mężczyzn towerruner nie dał szans rywalom i pomimo, iż nie wyszedł z wody jako pierwszy, szybko objął prowadzenie i niezagrożony wdrapał się na szczyt skoczni.
 
Kobiety:
1. Elżbieta Kowalewska (04:23,11)
2. Iwona Wicha (04:33,99)
3. Sylwia Paprocka (04:42,51) 
Mężczyźni:
1. Piotr Łobodziński Towerrunner (03:08,09)
2. Kamil Szczepaniak (03:20,26)
3. Jakub Nakielski (03:22,79) 
 
2019-09-03 11:01 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK