wyszukuj
w serwisie

Brąz Olgi Ochal - Mistrzostwach Polski na 10km

PREFBET WYRÓWNUJE REKORD W ILOŚCI ZDOBYTYCH MEDALI W JEDNYM SEZONIE

Podczas Biegu Niepodległości 11 Listopada w Poznaniu rozegrano Mistrzostwa Polski kobiet  na 10 kilometrów. Wśród ponad 11 tysięcy zawodników, którzy ukończyli bieg wysokie 13 miejsce w kategorii open, a jednocześnie 3 wśród 3865 kobiet zajęła Olga Ochal („PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA). Miejsce to i wynik 34.20 pozwolił naszej reprezentantce wywalczyć brązowy medal Mistrzostw Polski.

Jak informuje Andrzej Korytkowski prezes klubu - co ciekawe jest to już 13 medal z Mistrzostw Polski w tym sezonie, liczba ta jest wyrównaniem rekordowego dorobku w 20-to letniej historii klubu. Jednak ja osobiście wyżej cenię te 13 medali z tego sezonu niż te z roku 2018 ponieważ od tego roku zmieniły się przepisy i  w drużynie klub może wystawić tylko jeden zespół przez co straciliśmy co najmniej 1 medal, gdyby nie to byłoby medali już minimum 14-cie. Dlatego ten sezon na pewno trzeba uznać za najlepszy w historii klubu zwłaszcza, że  kontuzja (Pogorzelski) jak i choroba (Korytkowska) nie pozwoliły  cieszyć się nam z jeszcze większego dorobku. Wracając jednak do biegu Olgi to był jej pierwszy start po Igrzyskach Wojskowych w Chinach, gdzie nasza biegaczka biegała maraton (czas 2:37,02) po 2 tygodniach od pokonania tak długiego dystansu trochę brakowało zapasu szybkości na 10km i cały dystans trzeba było „cisnąć w maxa”. Czołówka była dość  zwarta bo do drugiej Aleksandry Brzezińskiej z MKL Toruń była strata 15 sekund a przewaga nad czwartą Katarzyną Kowalską Vectra Włocławek (…50-cio krotna medalistka Mistrzostw Polski) to zaledwie 12 sekund. Na szczęście motywacja i forma były na tyle duże, aby upragniony medal został zdobyty.

2019-11-11 10:36 Opublikował: Administrator