Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

Łobodziński Mistrzem Polski w biegu alpejskim

W upalną niedzielę 9 sierpnia, podczas Biegu na Wielką Sowę odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Alpejskim. 10 kilometrowa trasa o przewyższeniu 600m prowadziła z Ludwikowic Kłodzkich na szczyt Wielkiej Sowy (1014 m npm).
Od startu bardzo mocne tempo narzucił obrońca tytułu Sylwester Lepiarz. Około 3km prowadzenie objął jednak reprezentant LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża i nie oddał go już do mety zdobywając swój 4 medal MP w biegach górskich (poprzednie 2011 - brąz, 2014 - złoto i 2017 - srebro). Lekkoatleta z Łomży tym samym zakwalifikował się na listopadowe Mistrzostwa Świata, które mają się odbyć na Lanzarote (Wyspy Kanaryjskie).
Komentarz Piotr Łobodzińskiego: "Nie było to łatwe zwycięstwo, pomimo iż prowadziłem większość dystansu. Musiałem dość mocno popracować, aby odeprzeć ataki młodszych rywali. Ostatecznie wygrałem o ponad 20 sek i jako jedyny łamiąc 40min. Nie licząc medali drużynowych jest to mój 6 indywidualny medal MP w lekkiej atletyce. Co ciekawe takim złotem od razu zdobyłem klasę mistrzowską PZLA:)"
Wysokie 5 miejsce MP zajęła Iwona Wicha, także reprezentująca klub z Łomży, prywatnie żona Piotr Łobodzińskiego.
Podczas Biegu na Wielką Sowę rozgrywano także MP weteranów, w związku z czym Łobodziński zdobył swój pierwszy medal w kategorii masters (M35), ale jak sam przyznał było to przy okazji, gdyż interesuje go na razie rywalizacja seniorska a nie weterańska.
2020-08-12 12:37 Opublikował: Administrator