Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

DAWID LIKWIARZ MISTRZEM POLSKI (I REPREZENTANTEM)

Dawid zdobywa złoto

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które rozegrano w Radomiu znakomicie wypadł uczeń klasy maturalnej Liceum Mistrzostwa Sportowego Dawid Likwiarz. Zawodnik LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża najpierw pierwszego dnia otarł się o finał zajmując 9-tą lokatę na 800m a następnie po dniu przerwy został niespodziewanym Mistrzem Polski w biegu na 1 500 metrów. Dawid ustanowił przy tym nowy rekord życiowy (4:02,05sek.)

Jak podkreśla trener Andrzej Korytkowski nasz zawodnik po trzech zgrupowaniach w Szklarskiej Porębie był bardzo dobrze przygotowany do rywalizacji i liczyliśmy na jego dobry występ, ale nie aż tak znakomity!!! Już bieg na 800metrów pokazał, że mogą to być dla nas i biegacza dobre Mistrzostwa, ponieważ zawodnik przyjechał na Mistrzostwa z 17-tym wynikiem, a o mały włos nie wszedł do finału ostatecznie zajmując wysokie 9-te miejsce. To, że odpadł w eliminacjach okazało się błogosławieństwem, ponieważ miał jeden dzień odpoczynku pomiędzy startami w przeciwieństwie do głównych rywali, którzy w większości startowali trzy dni pod rząd. Drugą dobrą informacją było to, że jego seria, która teoretycznie była słabsza została wylosowana jako druga co znaczyło, że będziemy znali wyniki pierwszej serii i będzie można na szybko ustalić taktykę. Jak się okazało, zawodnicy z pierwszej serii  trochę nie docenili konkurentów, a być może też byli zmęczeni wcześniejszymi biegami, zawiesili porzeczkę swoim konkurentom na poziomie ustanowienia nowych rekordów życiowych. Czołówka drugiej serii sprostała tym wymogom, bo pierwszych 5-ciu zawodników poprawiło „życiówki” o kilka sekund zajmując pierwsze pięć miejsc. Dawid, który do Radomia przyjechał z 19-tym wynikiem od startu był aktywny biegnąc na 2-3 miejscu i na ostatniej prostej mocno zafiniszował wygrywają bieg i zostając Mistrzem Polski Juniorów. Ten sukces to drugi medal tego zawodnika, ponieważ w poprzednim sezonie zdobył brązowy ”krążek” w sztafecie 4x400 juniorów młodszych.

Dodatkowym powodem do zadowolenia  jest powołanie zawodnika do reprezentacji Polski na mecz lekkoatletyczny U-20 z Czechami, który odbędzie się 20 września w Karpaczu. Dawid Likwiarz to podopieczny Andrzeja Korytkowskiego, do Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży trafił w 2018 roku z Ostrowi Mazowieckiej, gdzie trenował u trenera Andrzeja Wardaszki, który zresztą nadal współpracuje z „PREFBETEM” pomagając w szkoleniu zawodników. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy o tym ambitnym  średniodystansowcu.

2020-09-13 08:18 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK