wyszukuj
w serwisie

ANNA SZYSZKA MISTRZYNIĄ POLSKI W BIEGACH GÓRSKICH

Anna Szyszka złotą medalistką Mistrzostw Polski w Biegach Górskich.

Biegaczka LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża Anna Szyszka zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski W Biegach Górskich Na Krótkim Dystansie (6km, z różnicą wzniesień 280m), które rozegrano w Krynkach, województwo świętokrzyskie. W Mistrzostwach wzięło udział 240 zawodniczek i zawodników z 42 klubów a co ciekawe Ania była debiutantką na tej imprezie. Jak mówi zawodniczka trasa jak to bywa w górach była  ciężka i wymagająca a zmęczenie bardzo duże.

Bardzo dobrze spisali się również inni seniorzy PREFBETU. Justyna Korytkowska na crossie w Gołdapi wygrała swój 3-ci bieg z rzędu, tym razem na bardzo ciężkiej leśnej trasie. Na tych samych zawodach Rafał Pogorzelski zajął drugą lokatę ulegając jedynie Olimpijczykowi Łukaszowi Parszczyńskiemu (Londyn 2012).

Kolejna osoba z sukcesami to Ewa Jagielska, która zwyciężyła na 10kmw biegu Biegnij Warszawo, co ciekawe Ewa w biegu open z mężczyznami zajęła bardzo wysokie 4te miejsce! W tym biegu wzięło udział 500osób.

Kolejna nasza biegaczka Monika Nawrat wzięła udział w zawodach w czeskiej Ostrawie, gdzie w biegu Cesky Beh Żen (czyli czeski bieg kobiet) w gronie 188-iu zawodniczek zajęła świetne 2-gie miejsce na dystansie 10km. Warunki  biegowe były bardzo trudne ponieważ wiał  huraganowy wiatr, a trasa prowadziła po górkach. Bieg był podzielony na pięć około czterdziestoosobowych „fal”,  a Monika znalazła się w przedostatniej co kosztowało ją mijanie kolejnych zawodniczek z wcześniejszych grup na trasie, przez co być może nie wygrała biegu (strata do zwyciężczyni kilku sekund).

2020-10-21 08:30 Opublikował: Administrator