Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

BÓJ TO BYŁ ICH OSTATNI…

  • BÓJ TO BYŁ ICH OSTATNI…Srebrna drużyna Kobiet: od lewej Monika Bytner, Ewa Jagielska i Monika Nawrat
  • BÓJ TO BYŁ ICH OSTATNI…srebrna drużyna mężczyzn: Mateusz Niemczyk, Paweł Dąbrowski
  • BÓJ TO BYŁ ICH OSTATNI…Młodzieżowa srebrna drużyna mężczyzn: od lewej Piotr Sadłowski, Rafał Pogorzelski
  • BÓJ TO BYŁ ICH OSTATNI…
  • BÓJ TO BYŁ ICH OSTATNI…
  • BÓJ TO BYŁ ICH OSTATNI…Bartłomiej Folga LMS Łomża
  • BÓJ TO BYŁ ICH OSTATNI…Karolina Dzwonkowska LMS Łomża
  • BÓJ TO BYŁ ICH OSTATNI…
Ostatni start w 2020 roku na Mistrzostwach Polski, tym razem przełajowych w Kwidzynie zaliczyli zawodnicy „PREFBETU ŚNIADOWO” Łomża. Jak już nas zdążyli przyzwyczaić i tym razem nasi lekkoatleci wrócili z medalami.

W Kwidzynie spotkanie na Mistrzostwach Polski wyznaczyli sobie biegacze, aż 4 kategorii (seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy i juniorzy młodsi). Dało to ponad 500-set osób. Nasi przełajowcy zdobyli trzy medale (wszystkie drużynowo) w tym dwa srebrne i jeden brązowy.

Pierwszy medal za drugie miejsce wywalczyła niezawodna drużyna męska seniorów, która stanęła na podium już 9-ty rok z rzędu! Skład naszej ekipy to Przemysław Dąbrowski , Mateusz Demczyszak i Mateusz Niemczyk.

Drugi srebrny medal przypadł drużynie młodzieżowców w składzie Rafał Pogorzelski, Radosław Mateusiak i Piotr Sadłowski.

Bardzo dramatyczny przebieg miała rywalizacja wśród seniorek. Nasze panie w składzie Ewa Jagielska, Anna Szyszka i Monika Bytner-Kwiatkowska zgromadziły tyle samo punktów co LKS Pszczyna i o medalu brązowym decydował kolejny punkt regulaminu, który mówi, ze wyżej jest ta drużyna której trzeci, najsłabszy zawodnik jest wyżej w klasyfikacji, a tą była nasza Monika Bytner. Co ciekawe najpierw sędziowie się pomylili i podali odwrotną kolejność… 

Z pośród naszych zawodników indywidualnie najlepiej zaprezentował się student PWSIiP Rafał Pogorzelski, który w biegu na 8km otarł się o medal zajmując  4 miejsce. Do medalu zabrakło zaledwie 5 sekund, a do drugiej lokaty siedem….

Z kobiet najwyższą lokatę zajęła Ewa Jagielska na 4km była 7–ma, a wśród panów Przemysław Dąbrowski na 8km wywalczył 9-tą lokatę. Warto w tym miejscu wspomnieć o Mateuszu Demczyszaku (przybiegł 11-ty na dystansie 4 km) dla którego był to ostatni bieg na Mistrzostwach Polski. Tym medalem zakończył swoją wspaniałą karierę sportową, w której zdobył 36 medali Mistrzostw Polski (w tym 9 dla PREFBETU), startował w Mistrzostwach Europy, Świata oraz w Diamentowej Lidze. Co ciekawe 18 lat temu brał udział w swoich pierwszych mistrzostwach Polski w… Kwidzynie!                                             

W kategoriach młodszych startowało 6-ciu naszych zawodników z czego 4-ech zdobyło punkty we współzawodnictwie sport dzieci i młodzieży, a najlepiej wypadli uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży Dawid Likwiarz, Bartłomiej Folga i Karolina Dzwonkowska oraz Marek Kołakowski z LO w Zambrowie.

Dzięki tym „krążkom’’ udało się pobić klubowy rekord w ilości zdobytych medali w jednym sezonie. Do tej pory w  historii najwięcej wywalczyliśmy 13 krążków a od roku 2020 rekord klubu wynosi 15 medali (okraszonych rekordem Polski 4x400 U18) i to w roku gdzie było nam najciężej finansowo (i nie tylko) w całej naszej historii.

Taka ciekawostka jako  klub na stadion miejski w Łomży w 2020 roku nie weszliśmy ANI RAZU…. (podziękowania -Zambrów i Ełk oraz na wiosnę-SP9). Przyjdzie jeszcze czas na chłodne  podsumowanie tego wspaniałego sezonu, ale już teraz chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy się przyczynili do tego. Dziękuję naszym niezawodnym sponsorom, współpracownikom, samorządom, trenerom i oczywiście zawodnikom, dzięki którym ja również pobiłem swój rekord ilości medali Mistrzostw Polski zdobytych przez moich podopiecznych w jednym sezonie teraz rekord wynosi 12 krążków (było 9). Zmęczenie wielkie, ale warto było…

 

2020-11-28 11:08 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK