Rodzaje zawodów lekkoatletycznych, które musisz znaćZawody sportowe sprawią, że w tym roku będziesz miał dużo pracy. Od Zimowych Igrzysk Olimpijskich po lokalne lodowisko, jest mnóstwo zajęć do wyboru. Ale jeśli szukasz czegoś z większą ilością adrenaliny i mniejszą ilością twizzlingu, to być może zawody sportowe będą dla Ciebie idealne. Zawody lekkoatletyczne to wydarzenie sportowe, które sprawdza poszczególnych sportowców pod względem konkretnych umiejętności. Istnieją różne rodzaje tego typu zawodów, każdy testuje inne umiejętności i atrybuty. Aby dowiedzieć się, który z nich najbardziej Ci odpowiada, sprawdź sześć głównych rodzajów zawodów lekkoatletycznych poniżej.

Zawody biegowe

W zawodach biegowych uczestnicy biegną po wcześniej ustalonej trasie, w której wygrywają najszybsze czasy. Jest to jedna z najbardziej popularnych konkurencji sportowych na świecie. Ten rodzaj zawodów testuje Twoją wytrzymałość, szybkość i poziom sprawności fizycznej. Niektóre zawody biegowe odbywają się na pojedynczej trasie, inne na trasie z przeszkodami, a jeszcze inne są połączeniem obu tych elementów. Istnieje również wiele różnych rodzajów zawodów biegowych. Sprinty to krótkodystansowe wyścigi na torze, zwykle 100 m lub mniej. Wyścigi średniodystansowe są dłuższe, od 800 m do 3000 m. Wyścigi długodystansowe są najdalszym dystansem, od 5 km do ponad 100 km. Wyścigi przełajowe to wyścigi długodystansowe, które odbywają się poza drogami, zwykle w obszarach zalesionych lub w terenie górskim.

Konkurencje kolarskie

Te zawody sprawdzają zarówno twoje umiejętności techniczne, jak i poziom wytrzymałości. Uczestnicy zazwyczaj rywalizują w zespołach, przeciwko innym zespołom lub zegarowi. Istnieje wiele różnych rodzajów zawodów kolarskich, ale główne z nich to wyścigi szosowe, cyclo-cross, kolarstwo torowe i kolarstwo górskie. Wyścigi szosowe to zawody lekkoatletyczne, które polegają na jeździe na rowerach po drogach utwardzonych. Cyclo-cross jest konkurencją sportową, która polega na jeździe na rowerze po terenie terenowym, który jest głównie brudem, błotem i trawą. Kolarstwo torowe to konkurencja lekkoatletyczna, która polega na jeździe na rowerach w krytych welodromach z zakrętami. Kolarstwo górskie to konkurencja sportowa, która polega na jeździe na rowerze po szlakach, które są zazwyczaj terenowe.

Zawody pływackie

Ten rodzaj zawodów sportowych jest testem szybkości i wytrzymałości. Pływasz okrążenia przeciwko lub z zegarem lub innym pływakiem, w zależności od rodzaju zawodów. Istnieje wiele różnych rodzajów zawodów pływackich, ale główne z nich to styl dowolny, grzbietowy, piersiowy, motylkowy. W stylu dowolnym celem jest płynięcie tak szybko, jak to możliwe przy zachowaniu dobrej formy. W stylu grzbietowym pływa się na plecach, stosując kopnięcie, w którym ramiona poruszają się pod wodą w przód i w tył. W pływaniu na piersiach płyniesz na klatce piersiowej z jednym ramieniem wynurzającym głowę z wody w tym samym czasie. Drugie ramię służy do napędzania. W motylku płyniesz na brzuchu, używając obu ramion w tym samym czasie. W motylku zbliżasz ramiona do siebie w tym samym czasie.

Konkurencje gimnastyczne

Gimnastyka to konkurencja sportowa, która wymaga udziału wszystkich czterech kończyn: rąk, stóp, kolan i bioder. Jest to najczęściej uprawiany sport na świecie, szacuje się, że uczestniczy w nim 66 milionów ludzi. Istnieje wiele różnych rodzajów zawodów gimnastycznych, ale główne z nich to sklepienie, nierówne bary, ćwiczenia na podłodze i pierścienie. Sklepienie jest konkurencją gimnastyczną, która obejmuje akrobatyczny typ umiejętności, zwykle nad barem lub niską trampoliną. Nierówne bary to konkurencja gimnastyczna, która polega na wykorzystaniu dwóch barów ustawionych na różnych wysokościach. Ćwiczenia na podłodze to konkurencja gimnastyczna, która obejmuje szeroki zakres umiejętności akrobatycznych wykonywanych na podłodze sprężynowej. Pierścienie są konkurencją gimnastyczną, która obejmuje umiejętność podnoszenia własnej masy ciała za pomocą pary pierścieni gimnastycznych.

Konkurencje skoków i biegów

Istnieje wiele różnych rodzajów konkursów skoków, ale główne z nich to skok wzwyż, skok długi, skok potrójny, skok o tyczce i płotki. W skoku wzwyż uczestnicy przeskakują nad poprzeczką ustawioną na określonej wysokości. W skoku długim uczestnicy są mierzeni czasem, podczas gdy skaczą tak daleko, jak tylko mogą. W trójskoku uczestnicy są mierzeni w czasie, gdy skaczą trzy razy, za każdym razem inną nogą. W skoku o tyczce uczestnicy są mierzeni w czasie, gdy próbują przejść nad poprzeczką ustawioną na określonej wysokości. W biegu przez płotki, uczestnicy są mierzeni w czasie, gdy skaczą przez płotki ustawione na określonej wysokości. Istnieje również wiele różnych rodzajów zawodów biegowych, ale główne z nich to 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, 110 m przez płotki, 400 m przez płotki, 3000 m steeplechase i 10 km biegu drogowego. W biegu na 100 m uczestnicy są mierzeni podczas biegu na 100 m. W biegu na 200 m uczestnicy są mierzeni podczas biegu na 200 m. W biegu na 400 m uczestnicy są mierzeni podczas biegu na 400 m. W biegu na 800 m uczestnicy są mierzeni podczas biegu na 800 m. W biegu na 1500 m uczestnicy są mierzeni podczas biegu na 1500 m. W biegu na 3000 m uczestnicy są mierzeni w czasie biegu na 3000 m. W biegu na 5000 m uczestnicy są mierzeni w czasie biegu na 5000 m. W biegu na 110 m przez płotki uczestnicy są mierzeni w czasie skoku przez serię płotków ustawionych na określonej wysokości. W biegu na 400 m przez płotki, uczestnicy są mierzeni w czasie skoku przez serię płotków, które zostały ustawione na określonej wysokości. W biegu na 3000 m uczestnicy są mierzeni w czasie skoku przez serię płotków ustawionych na określonej wysokości. W biegu na 10 km uczestnicy są mierzeni na czas podczas biegu na 10 km po drodze.

Korzyści z udziału w zawodach lekkoatletycznych

Udział w zawodach sportowych może być świetnym sposobem na nawiązanie nowych znajomości, poprawę ogólnego stanu zdrowia i sprawności fizycznej, a nawet dać ci prawo do chwalenia się przez wiele lat. Zawody lekkoatletyczne mogą pomóc zwiększyć pewność siebie, dając Ci cel do pracy, a następnie osiągnięcie go. Mogą być również świetnym sposobem na utrzymanie motywacji, zwłaszcza jeśli próbujesz schudnąć. Udział w zawodach sportowych może być świetnym sposobem na utrzymanie kondycji i jednocześnie dobrą zabawę. Będziesz mieć coś do pracy w kierunku, podczas gdy również poznać nowych przyjaciół.

Porady dotyczące udziału w zawodach lekkoatletycznych

Poświęć czas na zbadanie różnych rodzajów zawodów sportowych. Jest wiele zawodów sportowych do wyboru, więc upewnij się, że wybierzesz takie, które odpowiadają twoim umiejętnościom i będą przyjemne. Pracuj nad poprawą swoich umiejętności. Jeśli chcesz być najlepszy w wybranej przez siebie konkurencji sportowej, musisz pracować nad poprawą swoich umiejętności. Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoją zwinność, umiejętności na boisku, czy zdolności pływackie, musisz pracować nad poprawą swoich umiejętności, aby odnieść sukces. Miej oko na nagrodę. Udział w zawodach sportowych może być zabawny i satysfakcjonujący, ale tylko wtedy, gdy masz oko na nagrodę.