Przygotuj się do następnych zawodów lekkoatletycznych: Przewodnik dla sportowcówPrzygotowanie się do kolejnych zawodów sportowych jest ważną częścią procesu osiągania wyników. Według psychologa sportu dr Patricka Lersa, sportowcy, którzy są dobrze przygotowani do swojego następnego meczu, mają wyraźną przewagę nad swoimi konkurentami. "Udani sportowcy to ci, którzy poświęcają czas na przygotowanie psychiczne i fizyczne" - mówi. "Kiedy nie jesteś tak przygotowany i gotowy do gry, może to prowadzić do słabych wyników, dlatego ważne jest, abyś wiedział, jak przygotować się do następnej gry lub meczu". Niezależnie od tego, czy grasz w drużynie, czy rywalizujesz w lidze, musisz mieć pewność, że jesteś gotowy, zanim nadejdzie Twój wielki moment. Niech dr Lers pomoże Ci się przygotować, stosując się do jego pięciu wskazówek, które pomogą zapewnić, że Twoje kolejne zawody sportowe będą udane od początku do końca.

Buduj pewność siebie

Sportowcy, którym brakuje pewności siebie w ich zdolności do działania pod presją, mają tendencję do osiągania słabych wyników. Jednym z prostych sposobów na zbudowanie poziomu pewności siebie jest mentalne przećwiczenie zawodów w swoim umyśle. Wyobraź sobie siebie wykonującego wszystkie niezbędne zadania, wizualizując siebie grającego najlepiej. "Mentalne przećwiczenie tego, co wydarzy się podczas gry, zwiększa Twoją pewność siebie poprzez zmniejszenie poziomu niepokoju" - mówi dr Lers. "Pozwala ci to mieć większą kontrolę nad swoimi myślami i uczuciami". Jeśli masz problemy z wizualizacją swojego występu, spróbuj zapisać swoje mentalne obrazy. To może pomóc ci wyjaśnić, co widzisz w swojej głowie. Kiedy już stworzysz szczegółowy mentalny obraz swojego występu, spróbuj przeczytać go na głos. To może pomóc ci wzmocnić to, co chcesz, aby się stało podczas twojego rzeczywistego występu.

Analizuj swoje słabości

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić przed kolejnym meczem, jest uczciwe spojrzenie na swoje osobiste słabości. Będąc świadomym swoich ograniczeń, możesz pracować nad zminimalizowaniem negatywnego wpływu, jaki mogą one mieć na twój występ. "Analizowanie swoich słabości pozwala na strategiczne sposoby zminimalizowania tej słabości podczas gry" - mówi dr Lers. "Na przykład, jeśli masz problemy z równowagą, możesz wykonać dodatkowe ćwiczenia, aby wzmocnić swój rdzeń". Kiedy już zidentyfikujesz swoje słabe strony, wybierz jedną lub dwie, na których skupisz się podczas przygotowania przed zawodami. Skoncentruj swoje wysiłki na poprawie tych konkretnych obszarów, a będziesz mógł grać z większą pewnością w swoje możliwości.

Plan

Plan gry to plan działania, który składa się ze wszystkich rzeczy, które zamierzasz zrobić, aby przygotować się do zawodów. Powinien być na tyle konkretny, abyś mógł wykonać wszystkie zadania, które musisz zrealizować w czasie, który masz do dyspozycji. "Posiadanie planu gry pozwala zachować koncentrację i organizację, co może pomóc w zmniejszeniu stresu" - mówi dr Lers. "Jeśli nie masz planu gry, może się okazać, że spędzasz zbyt dużo czasu na pewnych czynnościach, a za mało na innych". Tworząc swój plan gry, upewnij się, że zawiera on wszystkie czynności, które będziesz musiał wykonać, aby być w pełni przygotowanym do nadchodzącego meczu. Dotyczy to zarówno Twojego przygotowania psychicznego jak i fizycznego.

Bądź skupiony

Jednym ze sposobów, aby pomóc upewnić się, że pozostaniesz skupiony podczas okresu przedkonkursowego, jest stworzenie środowiska, w którym jesteś osłonięty przed przerwami. "Przerwy mogą prowadzić do bezproduktywności, co może negatywnie wpłynąć na twoją zdolność do wykonywania podczas rzeczywistej gry", mówi dr Lers. "Kiedy zostaniesz przerwany, potrzeba czasu, aby ponownie skupić się i wrócić do tego, co wcześniej robiłeś". Jednym ze sposobów na zmniejszenie ilości rozpraszaczy w Twoim życiu jest odłączenie się od sieci tak bardzo, jak to tylko możliwe. Wyłącz swój telefon, odłóż laptopa i staraj się unikać wszelkich innych potencjalnych źródeł zakłóceń. To pomoże Ci pozostać skupionym na rzeczach, które musisz zrobić, aby być przygotowanym do nadchodzącej gry.

Bycie w kontakcie społecznym jest ważną częścią przygotowania przed zawodami

Dr Lers zaleca, aby sportowcy spędzali czas z ludźmi, którzy wspierają ich sportowe cele i mają pozytywne spojrzenie na życie. "Spędzanie czasu z ludźmi, którzy są pozytywni, może pomóc zmniejszyć poziom stresu, co może pomóc w lepszym wykonaniu podczas gry", mówi. Posiadanie silnego systemu wsparcia może mieć duże znaczenie dla twoich wyników sportowych. Jeśli nie masz w swoim życiu nikogo, na kim mógłbyś polegać, spróbuj znaleźć kilka osób, które są pozytywne i wspierające. Spędzanie czasu z ludźmi, którzy chcą, abyś odniósł sukces, pomoże Ci utrzymać motywację i sprawi, że poczujesz, że masz powód, aby odnieść sukces. ## # Be Socially Connected Bycie w kontakcie społecznym jest ważną częścią przygotowania przed zawodami. Dr Lers zaleca, aby sportowcy spędzali czas z ludźmi, którzy są pozytywni i mają pozytywne spojrzenie na życie. "Spędzanie czasu z ludźmi, którzy są pozytywni, może pomóc zmniejszyć poziom stresu, co może pomóc w lepszym wykonaniu podczas gry", mówi. Posiadanie silnego systemu wsparcia może mieć duże znaczenie dla twoich wyników sportowych. Jeśli nie masz w swoim życiu nikogo, na kim mógłbyś polegać, spróbuj znaleźć kilka osób, które są pozytywne i optymistyczne. Spędzanie czasu z ludźmi, którzy chcą, abyś odniósł sukces, pomoże Ci utrzymać motywację i sprawi, że poczujesz, że masz powód, aby odnieść sukces.