Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

PRZEMYSŁAW ŁYSKAWY MISTRZEM POLSKI !!!

Kolejny absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży zdobywa medal Mistrzostw Polski, tym razem jest to Przemysław Łyskawy („PREFBET ŚNIADOWO” Łomża), który podczas Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych w dniach sobota-poniedziałek we Włocławku wywalczył tytuł mistrzowski w trójskoku.

Podopieczny Marka Mierzejewskiego od 1-szego skoku był na 3-cim stopniu podium a zwycięstwo zapewnił sobie ostatnim skokiem na odległość  14.08m. Dla Przemysława Łyskawego sportowo rok 2018 jest bardzo udany, najpierw na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów zdobył brązowy medal a następnie został powołany do reprezentacji Polski na mecz Polska-Węgry-Czechy-Słowacja-Słowenia a obecnie okazał się najlepszy w kraju wśród juniorów specjalizujących się w trójskoku.

Oprócz tytułu mistrzowskiego Przemka w trójskoku i v-ce mistrzowskiego Rafała Pogorzelskiego w biegu na 2000m z przeszkodami na Mistrzostwach  udział brali zawodnicy z PREFBETU i LMS w innych konkurencjach. Wyżej wspomniany Rafał po niedzielnym biegu na 2000m z przeszkodami wystartował na 5000metrów i pomimo dużej utraty sił  poprzedniego dnia dzielnie walczył zajmując w stawce 32 biegaczy wysokie 7 miejsce. Aleksandra Matejkowska w biegu na 1500 metrów pewnie zwyciężyła w swojej serii, co dał jej ostatecznie 12 miejsce. Dwa dni wcześniej ta sama zawodniczka w eliminacjach na 800m walcząc na pozycji 3-4 (3 dawało finał) potknęła się na 2 metry przed metą i bardzo poturbowana nawet nie była w stanie przekroczyć mety.

Również dobrze wypadł jedyny zawodnik z UKS LICEUM SPORTOWE Łomża, oszczepnik Damian Budziszewski uzyskał rekord życiowy 58.93m co dało 9 lokatę a do finału zabrakło tylko 36centymetrów.

LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża w klasyfikacji medalowej zajął 9 lokatę na prawie 200 klubów a w klasyfikacji punktowej z 39 punktami znalazł się na 31 miejscu.

Medal Przemysława Łyskawego jest 12-tym medalem Mistrzostw Polski zdobytym przez zawodników klubu PREFBET w 2018 roku, co wyrównuje rekord klubu z 2012 roku „krążków” zdobytych na krajowym czempionacie a sezon jeszcze trwa i jest nadzieja na pobicie rekordu.

2018-06-27 18:48 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK