Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

WSPARCIA BRAK. MIĘDZYNARODOWEGO MITINGU TYM RAZEM NIE BĘDZIE

Niestety po pięciu kolejnych latach królowa sportu na wysokim poziomie nie zawita w tym roku do Łomży. Powód? Bardzo prosty.

Organizatorowi klubowi ,,PREFBET ŚNIADOWO” Łomża nie udało się zabezpieczyć środków finansowych pozwalających chociaż w sposób skromny, ale godny i na wysokim poziomie przeprowadzić tej cyklicznej imprezy. Zarząd klubu 14 maja podjął decyzję, że wskutek braku  dofinansowania nie będziemy po raz kolejny robić przesunięć i dokładać pieniędzy ze środków, przeznaczonych na szkolenie zawodników , zakupu sprzętu, wyjazdów na zawody, itp.

Andrzej Korytkowski-Mówiąc krótko- ulało się mam. Mamy dosyć robienia czegoś na siłę bo od poklepywania i chwalenia, że w poprzednich latach była świetna impreza  finansów nie przybędzie.  Szkoda, że impreza będąca  wizytówką sportową Łomży nie odbędzie się tym razem. Chciałbym zaznaczyć, że nie wszyscy  odwrócili się od tej imprezy. W tym miejscu chciałbym podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu z Panem Marszałkiem Markiem Olbrysiem i Starostwu Powiatowemu z Panem Starostą Lechem Szabłowskim za chęć pomocy i przyznanie środków na zorganizowanie zawodów. Gorące podziękowania również  składam sponsorom , którzy   zdeklarowali chęć wsparcia finansowego VI Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego, który miał być rozegrany 5 czerwca 2019.

Tymrazem imprezy nie będzie, ale mam nadzieję, że  w przyszłości będziemy mogli na Was też  liczyć.

Szkoda, że na dwa tygodnie przed imprezą zamiast przyjmować  zgłoszenia uczestników musimy odwołać cykliczny miting klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej. W poprzednich latach w Łomży startowali zawodnicy z 21 krajów (min. Erytrea, Etiopia, Zambia, Kenia, Australia, Iran, Nowa Zelandia, Tajlandia, Kanada, Serbia itd.). Tym razem główną konkurencją miał być bieg na 5000 metrów kobiet w którym założeniem było uzyskanie minimum na Mistrzostwa Świata. Tym razem na dzień 14 maj mieliśmy już potwierdzonych uczestników z minimum  12 krajów.

Na szczęście dosłownie w ostatniej chwili udało się nam to wszystko odwołać. Mamy nadzieje, że lekkoatletyka  międzynarodowa powróci jeszcze na łomżyński stadion.

2019-05-22 09:19 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK