Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

KOLEJNE SUKCESY LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ŁOMŻY

Kolejnym sukcesem zakończył się wyjazd uczniów Liceum Mistrzostwa Sportowego z Łomży na Licealiadę w przełajowych biegach sztafetowych, która została rozegrana w Augustowie.

Chłopcy reprezentujący te szkołę wywalczyli tytuł Mistrza Województwa wyprzedzając o 30 sekund Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Białegostoku. Na pierwszych 4 zmianach LMS biegł około miejsc 3-4, na piątej przesunął się na drugą lokatę a na szóstej wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Przed ostatnią zmianą było 15 sekund przewagi i wydawało się, że jeszcze może być różnie bo zawody kończył Piotr Dąbrowski biegający na co dzień 400metrów, jednak Piotrek nie tylko nie stracił przewagi, ale uzyskując najlepszy czas z wszystkich naszych chłopców powiększył przewagę do bardzo bezpiecznej. Zwycięstwo dało awans na Mistrzostwa Polski, które zostaną rozegrane w Olszynie koło czeskiej granicy.

Również dziewczęta pokazały się dobrej strony zajmując 4tą lokatę tracąc do podium 17sekund. Ze względu na inne zawody do Augustowa nie mogły pojechać dwie zawodniczki, które na pewno by zrobiły dużą różnicą, bo przy ich obecności była nawet szansa nawet na drugie miejsce.

Dziewczęta biegały dystans 10x1000 metrów a chłopcy 10x1500 . Zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt oprócz lekkoatletów w zawodach brali udział uczniowie trenujący inne dyscypliny, które są w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży tj. boks i piłka nożna dziewcząt i chłopców.

2019-10-21 09:35 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK