Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

MATEUSZ DEMCZYSZAK Z KOLEJNYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI

Długodystansowiec „Prefbetu Śniadowo” Łomż, Mateusz Demczyszak podczas Mistrzostw Polski rozegranych w Warszawie wywalczył srebrny medal w biegu na 5km.

Nasz zawodnik na 1 kilometr przed metą zajmował 6 lokatę, jednak od tej pory zaczął zmniejszać dystans do prowadzącego Emila Dobrowolskiego(również PREFBET) co dało efekt w postaci odrobienia strat do kolegi klubowego.  Duży wysiłek i zachowane siły biegnącego na 2 pozycji przez większość dystansu Yareda Shegumo    (v-ce mistrz Europy z Zurichu w maratonie) niestety nie pozwoliły Mateuszowi na zwycięstwo a dodatkowo prowadzący przez większość dystansu Emil na ostatnich metrach przegrał medal zajmując 4 lokatę. Medal Mateusza to już 3 krążek w tym roku a 7-my zdobyty w barwach PREFBET-u, natomiast dla zawodnika jest to 36 medal w karierze zdobyty na Mistrzostwach Polski.

Mateusz-było bardzo ciężko, strata jaką miałem do prowadzących wydawała się wręcz nie do odrobienia, ale na szczęście jest trochę formy i udało wywalczyć się kolejny medal.

Emil Dobrowolski- będąc zawodnikiem wolniejszym na końcówce zaatakowałem po 3 kilometrach i niepotrzebnie na 500m do mety trochę zwolniłem aby schować się za Yareda ,wtedy  tempo trochę spadła a rywale odrobili stratę i co gorsza na końcówce zabrali mi medal..

Wyniki:

1.Yared Shegumo(AZS AWF Warszawa)                                 14:27

2. Mateusz Demczyszak(„PREFBET ŚNIADOWO” Łomża)   14:28

3.Damian Kabat(POMORZE Stargard)                                     14:30

4. Emil Dobrowolski(„PREFBET ŚNIADOWO” Łomża)          14:32

Szymon Kulka w tym dniu startował w PKO Nocny Półmaraton Wrocław zajmując świetne II miejsce przedzielając zawodników z Etiopii i Kenii.