Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

V-CE MISTRZOSTWO POLSKI W ULEWIE

Rafał zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów.

Rafał Pogorzelski zawodnik „PREFBETU ŚNIADOWO” Łomża, podczas Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych we Włocławku wywalczył tytuł v-ce mistrza Polski w biegu na 2000 metrów z przeszkodami.

Bieg był rozgrywany w ulewie, a co ciekawe 1 seria rozegrana kilka minut wcześniej odbyła się w zgoła innych warunkach pogodowych. Krótko podsumowując, w momencie startu drugiej serii „lunął” ulewny deszcz. Po pierwszych 3 okrążeniach była nawet obawa, że druga teoretycznie lepsza seria uzyska słabszy wynik, jednak po pokonaniu pierwszego kilometra na prowadzenie wyszedł nasz zawodnik i mocno podkręcił tempo. Od tej pory ton biegowi nadawali już tylko dwaj zawodnicy(Rafał Pogorzelski i Jakub Wróbel z Bałtyku Koszalin), którzy kilkakrotnie zmieniali się na prowadzeniu oddalając się od reszty stawki biegaczy. Przed ostatnią „belką” minimalnie prowadził Rafał, ale niestety nie najlepiej pokonał te przeszkodę i od tej pory to on musiał gonić rywala. Na kratach minimalnie znów pierwszy był nasz zawodnik, jednak biegacz z Pomorza wykonał  rzut na „taśmę”, który groził poważną kontuzją, doprowadziło to do jego upadku, ale też do zwycięstwa o 0,01sek.(dokładnie o 0,008 sek. tj. 8….. tysięcznych sekundy). Jak mała była to różnica niech świadczy fakt, że na werdykt kto zwyciężył trzeba było czekać kilka minut (zazwyczaj trwa to kilka sekund).    

Jak zauważa trener Rafała Pogorzelskiego, Andrzej Korytkowski -Nam na osłodę pozostaje fakt, że Ci dwaj zawodnicy stworzyli najciekawsze widowisko zawodów, a pomimo fatalnych warunków pogodowych uzyskali bardzo dobre wyniki na poziomie pierwszej klasy sportowej. Co ciekawe 5 minut po biegu deszcz przestał padać…. Jestem bardzo zadowolony z kolejnego już medalu Rafała, tym bardziej, że jest to powrót po kontuzji i jeszcze 2 miesiące temu zawodnik nie trenował tylko się rehabilitował.

Rafał Pogorzelski to tegoroczny absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, 5-cio krotny medalista Mistrzostw Polski, VI zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych (2000m z przeszkodami Tbilisi, 2016) oraz stypendysta prezydenta Łomży i zdobywca Laura Łomżyńskiego za rok 2017. Nauczyciel, który namówił go do sportu to Jan Maleszewski.

2018-06-25 18:42 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK