Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

Mistrzostwa Europy w biegu przeszkodowym i pałac Kultury

Dzięki zawodom Piotra Łobodzińskiego w Danii "Prefbet Śniadowo" Łomża sportowo "zaliczył" 54 kraj Świata (będąc na wszystkich kontynentach...)

W miniony weekend odbyły się w Danii Mistrzostwa Europy w OCR, czyli biegach z przeszkodami. Nie zabrakło tam naszego przedstawiciela, zawodnika klubu LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża - Piotr Łobodzińskiego, który tym nowym sportem zainteresował się zaledwie rok temu. Na swoim koncie ma już drużynowe wicemistrzostwo świata z Kanady z roku 2017. W niedzielę biegacz z Łomży również reprezentował Polskę w biegu sztafetowym, razem z Małgorzatą Szaruga i Wojciechem Sobierajskim. Standardowo Łobodziński ukończył swoją zmianę biegową na pierwszym miejscu, jednak w końcowym rozrachunku nasi zawodnicy ukończyli rywalizację na 5 miejscu.

"Liczyliśmy na medal, jednak popełniliśmy błąd przy podziale zmian oraz pozostałe ekipy okazały się naprawdę mocne. Przeszkody w tym roku również nie należały do najłatwiejszych. No nic 5 miejsce w Europie to też nie najgorzej."
 
Wygrała ekipa Duńczyków, przed Czechami i Rosjanami. 
Na najbliższy weekend Łobodziński wraca do swojego głównego sportu,czyli biegania po schodach. W niedzielę wystartuje w Manilii na Filipinach, gdzie triumfował już dwukrotnie.
Jeżeli jesteśmy już w temacie schodów to nie możemy pominąć udanego występu narzeczonej Łobodzińskiego, która również jest reprezentantką klubu lekkoatletycznego z Łomży. Mowa o Iwonie Wicha, która w sobotę zajęła drugie miejsce w biegu na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, przegrywając złoto o zaledwie kilka setnych sekundy.
 
2018-07-04 19:04 Opublikował: Administrator
Autor treści: JK