Prefbet Śniadowo

wyszukuj
w serwisie

„PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA NAJLEPSZY W POLSCE NA PRZEŁAJACH !!!

Rewelacyjnie spisali się seniorzy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża podczas rozegranych w Olszynie 91 Mistrzostw Polski Seniorów w biegach przełajowych.

Nasi reprezentanci zdobyli aż 6 medali Mistrzostw Polski (2 złote, 2 srebrne,2 brązowe) co dało zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji medalowej tej imprezy. Sześć wywalczonych krążków  na jednej imprezie to najlepszy wynik w 20 letniej historii klubu.

W biegu na 4km kobiet  o ile liczyliśmy na medal debiutującej w biegach przełajowych Ewy Jagielskiej to już Iwona Wicha (żona Piotra Łobodzińskiego) sprawiła mega sensację zdobywając brązowy medal.

W biegu na 8km czwartą lokatę wywalczyła wracająca po 15-tu latach przerwy na trasy przełajowe Justyna Korytkowska. Miejsca 2,3 i 4 dały naszym zawodniczkom również tytuł Mistrzyń Polski w drużynie. Medal Justyny Korytkowskiej w drużynie to już 13 medal Mistrzostw Polski wywalczony przez te zawodniczkę co jest najlepszym wynikiem w historii wśród lekkoatletów reprezentujących Łomżę.

W kategorii mężczyzn  na 10km niesamowitą walkę o srebrny i brązowy medal stoczyli Emil Dobrowolski, Piotr Łobodziński (obaj PREFBET) i Robert Głowala(Wilga Garwolin) kilkakrotnie zmieniając się miejscami. Na nasze szczęście od 6km Emil i Piotr współpracując utrzymali bezpieczną przewagę nad rywalem i wywalczyli drugie i trzecie miejsce. Trzecią osobą do drużyny był Mateusz Demczyszak, który zajął czwartą lokatę na dystansie 4 km. Ciekawostką jest,  że wynik Przemysława Dąbrowskiego, który wywalczył 5 lokatę na 10km nie był już brany pod uwagę do klasyfikacji drużynowej…

Do drużyny liczą się 3 najwyżej sklasyfikowane osoby, za uzyskane miejsce otrzymuje się taką ilość punktów jak zajęte miejsce a zwycięża drużyna ,która ma mniej punktów.

Oprócz rywalizacji seniorów odbyły się mistrzostwa juniorów i juniorów młodszych. W tej rywalizacji  16 miejsce wywalczyła Wiktoria Truszkowska(4km), 21 Karolina Dzwonkowska (2km), 22 Bartosz Folga (5km), a 26 Piotr Sadłowski (6km).

Andrzej Korytkowski- Wyniki seniorów dosłownie powaliły mnie, w najśmielszych planach nie myśleliśmy o takim worku medali. Teraz będzie w tym trochę kłopotu ponieważ u nas w klubie finanse dajemy zawodnikom  za wyniki a nie za to ,że zawodnik sobie jest, ale ja wolę taki kłopot niż brak wyników bo jest satysfakcja z tego co się robi i cieszą efekty. Po Mistrzostwach Polski na 10 000m z poprzedniego roku jest to druga impreza na długich dystansach gdzie „rządzimy” w biegowej Polsce. My zdobyliśmy 6 medali, drugi klub 2 a kolejne po 1. Najbliższe duże imprezy, gdzie będziemy startować to Mistrzostwa Makroregionu młodzików, Orlen Warsaw Maraton oraz Mistrzostwa Polski na 10 000metrów, oby wszystkie z sukcesami.